- Roma Pakėnienė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Aleksandro Čeliadino netiesiogiai iš dalies kontroliuojama orlaivių nuomos ir užsakomųjų skrydžių bendrovė „GetJet Airlines“ bylinėjasi su vyriausybine strateginių įmonių sandorius tikrinančia komisija dėl jos išvados suteikiant leidimą kabineto nuomai Vilniaus oro uoste.
Įmonė su Lietuvos oro uostais jau pasirašė patalpų sutartį, tačiau ginčija komisijos rekomendacijas, paremtas, anot jos, pasenusiais duomenimis ir kenkiančias įmonės reputacijai. „GetJet Airlines“ tikina 2022 metais nutraukusi visus santykius su Rusijos ir Baltarusijos orlaivių nuomos bendrovėmis.
Vyriausybės spaudos tarnyba BNS patvirtino, kad 2023 metų pabaigoje komisija gavo „GetJet Airlines“ prašymą išsinuomoti negyvenamąsias patalpas Vilniaus oro uoste.
„Bendrovei „GetJet Airlines“ buvo pateiktos rekomendacijos dėl rizikų valdymo, ji jas ginčija teismine tvarka. Kol teisminiai ginčai nepasibaigę, komentuoti plačiau negalime“, – BNS pranešė Spaudos tarnyba.
„GetJet Airlines“ generalinė direktorė Rūta Kulvinskaitė BNS teigė, kad komisijos išvados įmonei buvo palankios – ji pripažinta tinkama įgyvendinti plėtros projektą, susijusį su pagalbinių patalpų nuoma Vilniaus oro uoste, ir jau pasirašė sutartį su Lietuvos oro uostais.
„Šio teigiamo vertinimo dėka mums pavyko sėkmingai užbaigti derybas ir pasirašyti sutartį dėl objekto tarptautiniame oro uoste, dėl kurio ir buvo reikalingos išvados“, – komentare BNS teigė R. Kulvinskaitė.
Anot jos, diskusijų su vyriausybine komisija objektas buvo tik pasenusių duomenų vertinimas ir iš jų kylantys rekomendacijų formulavimai: „Ginčijame tik tai, kaip buvo vertinami konkretūs faktai, o ne patį sprendimą, kuris iš esmės mums buvo teigiamas.“
R. Kulvinskaitės teigimu, į teismą įmonė kreipėsi siekdama, kad komisijos išvados būtų patikslintos.
Deja, komisijos sprendimas vis dar remiasi senais duomenimis, kurie neatitinka dabartinės situacijos ir kenkia mūsų įmonės reputacijai.
„Sprendime buvo pasiremta pasenusiais ir realybės neatitinkančiais duomenimis. 2022 metais pasikeitus geopolitinei situacijai, mūsų įmonių grupė iškart nutraukė visus santykius su Europoje veiklos nebegalinčiomis vykdyti orlaivių nuomos bendrovėmis. Deja, komisijos sprendimas vis dar remiasi senais duomenimis, kurie neatitinka dabartinės situacijos ir kenkia mūsų įmonės reputacijai“, – teigė „GetJet Airlines“ vadovė.
Ji pranešė, kad įmonės skundą nagrinėja Regionų administracinis teismas – bendrovė prašo įpareigoti komisiją patikslinti 2023 metų duomenis, kurių pagrindu ir buvo formuluojamos rekomendacijos.
Tuo metu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) įmonė skundė teisinius niuansus, kilusius pirmosios instancijos teismui sprendžiant ieškinio priėmimo visa apimtimi ar iš dalies klausimą.
LVAT balandžio 17 dieną priėmė tarpinį procesinį sprendimą, tačiau, kaip BNS sakė jo atstovė Neringa Lukoševičienė, byla nagrinėta neviešai, todėl nutartis neviešinama.
Byloje trečiaisiais asmenimis buvo Valstybės saugumo departamentas ir KAM Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas, rodo teismų informacinės sistemos „Litekas“ duomenys.
Lietuvos oro uostai BNS patvirtino, kad pernai gruodį vieneriems metams su galimybe pratęsti išnuomojo „GetJet Airlines“ kabinetą Vilniaus oro uosto teritorijoje esančiame pastate.
„Patalpų plotas yra 30 kv. metrų, jos skirtos orlaivių įguloms susirinkti, patalpos yra laisvai prieinamoje zonoje – iki aviacijos saugumo patikros“, – BNS teigė įmonė.
„GetJet Airlines“ per Kipre registruotą „GJT Holdings Limited“ valdo Lietuvos pilietis A. Čeliadinas (56,4 proc. akcijų) ir JK gyvenantis Italijos pilietis Yoaramas Allaloufas (37,6 proc.), rodo Registrų centro duomenys.
Su A. Čeliadinu susijęs Dmitrijus Čeliadinas yra Šiaulių oro uoste, šalia Zoknių, kur dislokuoti ir NATO naikintuvai, veikiančios orlaivių techninės priežiūros ir remonto įmonės „Aviatic MRO“ (buvusi „Termicom“) galutinis naudos gavėjas. Įmonę jis kontroliuoja per jo valdomą Estijos „Completec“.
„GetJet Airlines“ orlaivius Šiauliuose aptarnauja „Aviatic MRO“.
Pagrindinis „Completec“ verslas, anot žiniasklaidos, yra daniškų optinių jutiklių importas ir pardavimas Rusijoje, Baltarusijoje ir Baltijos šalyse. Be to, grupė užsiima komercine aviacijos veikla – orlaivių aptarnavimu, lėktuvų nuoma, skrydžiais, aviacijos personalo mokymais.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Achemos“ profsąjunga vėl bandys derėtis dėl didesnių atlyginimų1
„Achemos grupės“ valdomos Jonavos azoto trąšų gamyklos „Achema“ darbuotojams 2022 metais nepavykus su darbdaviu pasirašyti dvejų metų kolektyvinės sutarties bei dėl to trumpai streikavus, įmonės darbuotojai inicij...
-
I. Trinkūnaitė: žala padaryta ne tik „Foxpay“, bet ir „iSun Lithuania“ kompetencijų centrui1
Praeitą savaitę Lietuvos bankui (LB) pranešus apie įmonei „Foxpay“ panaikinamą licenciją, šios įmonės savininkė Ieva Trinkūnaitė teigia, kad toks sprendimas padarė nepataisomą žalą ne tik minėtai finansinių technologij...
-
G. Nausėda paskyrė D. Vedricką antrajai VPT vadovo kadencijai
Prezidentas Gitanas Nausėda Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus Darių Vedricką paskyrė dar vienai penkerių metų kadencijai. ...
-
Triušių parodoje Kaune – daugiau kaip 200 pūkuotų ilgaausių1
Ateinantį savaitgalį, lapkričio 30–gruodžio 1 d., kauniečiai ir miesto svečiai galės pasigrožėti įvairiausių veislių triušiais, sužinoti naudingų dalykų apie jų auginimą ir dalyvauti kitokiose veiklose. Visa tai vyks prekybos mies...
-
Juodojo penktadienio išpardavimas: už visų laikų mažiausią kainą įsigykite originalų „Windows 11 Pro“!
Juodojo penktadienio pasiūlymai ateina ir praeina ir rasti tokį, kuris tikrai išsiskirtų, sunku. Vieni tokių yra šių metų „Microsoft Office“ ir „Windows“ pasiūlymai iš „Godeal24“ Juodojo penktadie...
-
10 metų minintis mentorystės tinklas jau padėjo daugiau nei 1000 jaunų verslų1
Šiemet 10 metų jubiliejų minintis Inovacijų agentūros verslo mentorystės tinklas jau sujungė virš 150 mentorių ir daugiau kaip 1000 verslininkų. Nemokami patarimai finansų, teisės, el. komercijos, rinkodaros ir kitais klausimais &scaron...
-
Teisme – 7 mln. eurų „Icor“ ieškinys Vyriausybės ginčo su „Veolia“ advokatams
Teismas toliau iš esmės nagrinės koncerno „Icor“ ieškinį, kuriuo jis iš buvusio Energetikos ministerijos kanclerio ir jos samdytų trijų advokatų reikalauja atlyginti beveik 7,3 mln. eurų vertės reputacinę žalą ir nuo...
-
Sveikatos įstaigas piktina Ligonių kasų nenoras apmokėti visų brangių tyrimų paslaugas5
Ligonių kasų noras pakeisti brangių tyrimų ir procedūrų apmokėjimą pakenks ir gydymo įstaigoms, ir gyventojams, sako sveikatos priežiūros įstaigų atstovai. ...
-
Gebėjimas pasakyti „ne“: kokios apčiuopiamos naudos gaunate?1
Ar žinojote, kad kuo stipresnę kaltę jaučiate atsisakydami kam nors padėti, nors tuo metu iš tiesų negalite ar nespėjate, tuo stipriau esate emociškai priklausomi nuo kitų žmonių? Profesionali supervizorė Nomeda Jerochova įvardij...
-
Kariuomenei seifus teikusi rusiška įmonė „Eurosafe LT“ pripažinta nepatikima2
Lietuvos kariuomenei ir kitoms valstybės institucijoms seifus teikusi bendrovė „Eurosafe LT“ pripažinta nepatikima, jos įranga turės būti keičiama, antradienį pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. ...