Naujų „Vilniaus vandenų“ patalpų nuomos konkurse dalyviai pasigedo skaidrumo

  • Teksto dydis:

Vilniaus savivaldybės valdoma bendrovė „Vilniaus vandenys“ dėl naujos būstinės patalpų Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankirtoje nuomos derasi su Suomijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros įmone „YIT Kausta“.

Paskutiniame konkurso etape likusios bendrovės tikina, kad joms nebuvo paaiškinti kriterijai, pagal kuriuos sudarytas geriausių pasiūlymų sąrašas. Tuo metu „Vilniaus vandenų“ atstovai teigia pasinaudoję teise vertinimo metodikos neviešinti.

„Vilniaus vandenys“ BNS patvirtino, jog įpareigojančius pasiūlymus buvo pakviestos teikti bendrovė „YIT Kausta“, kuri siūlė patalpas biurų pastate „Duetto“, nekilnojamojo turto įmonė „Hanner“ - biurų pastate „City“, bei nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Inreal valdymas“ - biurų pastate „Highway“.

„Inreal valdymo“ Nekilnojamojo turto valdymo departamento vadovas Agnius Tamošaitis sako, jog nors bendrovės pasiūlymas ir pateko tarp trijų geriausiai įvertintų, vis dėlto neaišku, pagal kokią formulę buvo pasirinktas laimėtojas.

„Tiesą sakant, mums liko neaišku, kokie kriterijai bei jų dedamųjų rezultatas nulėmė konkurso laimėtojo pasirinkimą“, – sakė jis.

Į bendrovės prašymą paaiškinti konkurso atrankos kriterijus, svertinius balus bei jų skaičiavimo formules „Vilniaus vandenys“ atsakė, jog vertinimo metodika bus paaiškinta, skelbiant konkurso nugalėtoją.

Pasak „Hanner“ grupės savininko Arvydo Avulio, jis neabejoja konkurso skaidrumu, tačiau laimėtojas jį nustebino.

„Kiekvienas klientas nusistato kriterijus. Tai pirmiausia būna kaina, vieta, gali ir daugiau kiekvienas sau prisigalvoti. Nemanau, kad konkursas buvo neskaidrus ar nesąžiningas. Tačiau sprendimas keistas. Manau, kad mūsų pasiūlymas buvo geresnis. Tačiau renkasi klientas ir įvertins savo pasirinkimą pradėjęs dirbti. Reikia žiūrėti į klientus. Gal gyvenantiems Pilaitėje bus patogu, bet iš kokio Antakalnio atvykti jau komplikuota“, - teigė jis.

„YIT Kaustos“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas teigė, jog konkursas vyko pagal įprastas procedūras, tačiau pagal kokius kriterijus pasirinktas įmonės valdomas biurų pastatas, jis atsakyti negalėjo.

„Tikimės, kad bendrovė įvertino „Duetto“ kokybinius ir energinio naudingumo kriterijus. Projektuojant šį pastatą didelis dėmesys skirtas inžinerinėms sistemos, leidžiančioms taupyti energinius išteklius“, - BNS sakė jis.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė teigia, kad nors nuomos paslaugų konkursai savo esme nėra viešieji pirkimai, tačiau viešojo sektoriaus įmonės juose taip pat turėtų siekti skaidrumo.

„Viešųjų pirkimų tarnyba nekontroliuoja nuomos - tokie pirkimai atliekami pagal Vyriausybės patvirtintas taisykles. Yra skirtumai tarp šių pirkimų, nors yra ir panašių elementų, bet tai ne viešieji pirkimai, todėl mes nekontroliuojame šios srities. Vis dėlto norėtųsi, kad visais atvejais būtų kuo daugiau aiškumo, lygiateisiškumo ir skaidrumo. Tai yra savivaldybės įmonė, atstovauja vilniečių interesams, matome jos veiklos apimtis. Todėl mums svarbu, kaip ši įmonė veikia. Kuo aiškesnės bus pirkimo taisyklės, tuo bus geriau. Nes neaiškumai sąlygose visuomet kelia įtarimų ir dažnai tie įtarimai būna pagrįsti. Nepaisant to, kad tai ne viešasis konkursas, jie turėtų padaryti viską skaidriai“, - BNS teigė ji.

Pasak „Vilniaus vandenų“ komunikacijos vadovo Antano Bubnelio, konkurso dalyviams neskelbti vertinimo metodikos nuspręsta, tikintis gauti geresnių pasiūlymų.

„Iš anksto visiems dalyviams vertinimo kriterijų svorių neskelbėme, nes norėjome gauti pačius geriausius įmanomus pasiūlymus. Manome, kad tokiu būdu iš nugalėtojo pavyko gauti gerą pasiūlymą tiek finansine prasme, tiek ir įmonės poreikių atitikimo prasme“, - sakė jis.

Pasak A. Bubnelio, kviečiant teikti neįpareigojančius pasiūlymus, „Vilniaus vandenys“ nurodė pagrindinius lūkesčius naujam biurui, tarp kurių buvo B klasės biuro patalpų iki 2 tūkst. kv. metrų ploto nuoma, numatant klientų aptarnavimo skyrių pirmame pastato aukšte, pageidautinas automobilių stovėjimo vietų skaičius - apie 50, be to, įmonė pageidavo įsikelti iki 2018 metų pradžios ir patalpas nuomotis mažiausiai penkerius metus.

A. Bubnelio teigimu, bendrovės valdyba jau pritarė sutarties pasirašymui dėl centro „Duetto“ nuomos, o jeigu nepavyktų susiderėti su „YIT Kausta“, bus sprendžiama, ką daryti toliau.

„Vilniaus vandenų“ valdybos pirmininkas Darius Nedzinskas BNS teigė neabejojantis, kad konkurse projektai buvo vertinami objektyviai.

„Visur galima ieškoti, kad kažkas kažką negerai daro. Mes priėmėme sprendimą, bet jis dar ne galutinis, nes derėsimės. Pats tą medžiagą mačiau: analizuota 14 objektų įvairiais pjūviais, tą darė tiek konsultantai, tiek įmonės darbuotojai. Viską nulėmė tai, kad tai yra naujas pastatas, suomiška kokybė. Domėjomės ir pas kitas bendroves, kurios pas „YIT Kaustą“ nuomojasi patalpas, tai kokybė labai gera. Tai ne prestižinis biuras ir ne prestižinė vieta, bet ji patogi - šalia aplinkkelis, patogus privažiavimas, yra ir maitinimo įstaigų įsikūrusių“, - aiškino jis.

Anot D. Nedzinsko, viena priežasčių nuomai pasirinkti šį pastatą buvo ta, jog ilgainiui čia tikimasi įkurti kelių valstybės ir savivaldybės įmonių klientų aptarnavimo padalinius. Šiuo metu „YIT Kaustos“ statytame biurų pastate „Grand Office“ patalpas nuomojasi dujų ir elektros skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“, o vėliau tikimasi, kad netoliese įsikurs savivaldybės perimtų „Vilniaus šilumos tinklų“ klientų aptarnavimo padalinys.

Į B klasės verslo centrą iš Vilniaus senamiesčio Dominikonų gatvės persikels maždaug 150 bendrovės darbuotojų, ten pat bus perkeltas ir pagrindinis klientų aptarnavimo skyrius, pranešė įmonė.

Planuojama, jog maždaug 1,8 tūkst. kv. metrų biuro nuomos sutartis su jo savininke „YIT kausta“ bus pasirašyta gegužės mėnesį, o darbuotojai į jas persikels rudens pradžioje. Šalia „Duetto“ Viršuliškių skersgatvyje jau stovi kiti „YIT Kausta“ įgyvendinti projektai – pirmasis Baltijos šalyse A energinio naudingumo klasės verslo centras „Grand Office“, prekybos centras „Prisma“ ir gyvenamųjų namų kvartalas „Solo City“.

Patalpas Dominikonų gatvėje bendrovė pardavė aukcione šių metų pradžioje. Jas už 3,9 mln. eurų (be PVM) įsigijo Danijos kapitalo bendrovė „Asgaard Property“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių