Įvykių, ženklinančių XXI a. 3-iąjį dešimtmetį, kontekste susivokėme, kad būti draugėje yra (gyvybiškai) svarbu. Palaipsniui sugrįžimas prie bendruomeniškumo pradeda keisti vyravusią visuomenių individualėjimo tendenciją.
Praėjusį savaitgalį Debreceno ir Žardės mikrorajonuose gyventojai, kartu su „Mano BŪSTU“, nuotaikingai įžiebė kalėdines eglutes. Šį šeštadienį įmonė dar vieną bendruomenių šventę dovanos Žvejybos uosto rajono kaimynams.
„Labai svajojau, kad Kaunas turėtų savo karnavalą. Ne bet kokį, o intelektualų“, – šypsosi vienas iš fluksiškojo kopimo į kalną tradicijos sumanytojų Rytis Zemkauskas. Šiemet rugsėjo 8-ąją „Fluxus“ festivalyje jis bus ne žiūrovas, bet kaip asmeninę žinutę skleidžiantis dalyvis.
Pasak apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis paslaugas administruojančių specialistų, būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija yra vis labiau populiarėjanti, efektyviai ir operatyviai suteikiama paramos forma. Tam pritaria ir kompensacija jau pasinaudoję bei savo gyvenimo sąlygas pagerinę vilniečiai. Tačiau kartais tam, kad gyventojai išnaudotų jiems teikiamas galimybes, prireikia pagalbos ir padrąsinimo.
Kauniečius savo kiemuose įkalino gausaus sniego gniaužtai, tačiau portalo kauno.diena.lt skaitytojai džiaugiasi, kad tai sutelkė miestiečius bendruomeniškumui. Skaitytoja dalinasi nuotraukomis, kuriose matyti, kaip kaimynai bendromis jėgomis kasa kiemuose sniegą.
Daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių vis dar turi tvirtą ryšį su Lietuva. Daugiau nei 200 vienišų senolių visoje Lietuvoje šios šventės buvo sotesnės – Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė į šventinius krepšius supakavo dešimtis kilogramų miltų, aliejaus, žuvies, vaisių, kūčiukų ir įvairių skanumynų bei išvežiojo senjorams. Apie lietuvių bendruomenių gerumą – laidoje „Širdyje lietuvis“, sausio 10 d., sekmadienį, 9 val., per „LRT PLIUS“.
Trys Vilniaus rajono bendruomenės šiemet aktyviai dirbo kartu su trimis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) komandomis. Kartu jie kūrė prasmingus vietos žmonėms skirtus projektus. Tai yra LNDT įgyvendinamo projekto „Lietuvos vizija: 2119“ dalis.
Sostinėje šiandien duris atvėrė unikali ir kol kas vienintelė visoje Lietuvoje erdvė daiktų dalinimosi stotelė DĖK‘ui – erdvė tiems, kurie nenori teršti aplinkos nebereikalingais, tačiau vis dar geros būklės daiktais ir tiems, kurie suteiks daiktams antrus namus. Naujoji stotelė įsikūrė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Pumpėnų g. 10, joje nuo šiol bus galima palikti nebenaudojamus, nusibodusius daiktus ar baldus, kuriuos vėliau nemokamai galės pasiimti kiti vilniečiai. Iki metų pabaigos tokių stotelių Vilniuje atsiras net 16.
„Nė vienas žmogus nėra tarsi atskira sala“ – rašė anglų rašytojas Džonas Donas. Bendruomenė – tai žmonių grupė, kurią sieja emociniai ryšiai bei bendrumo jausmas.