Pasinaudodama įstatymu savo pavardę pakeitusi Seimo narė Beata Pietkiewicz ragina politikus nebijoti asmenvardžiuose įteisinti ir diakritinius ženklus.
Atsižvelgdamas į Konstitucinio Tesimo (KT) sprendimą, Ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje panaikino išimtį, draudžiančią perrašyti dalį asmenvardžių lotyniškos abėcėlės rašmenimis.
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) vadovė Violeta Meiliūnaitė sako, kad moteriškos pavardės su -a galūne įmanomos, bet reikia įvertinti, ar tam laikas, taip pat – koks likimas lauktų šiuo metu leidžiamos šeiminės padėties nerodančios pavardės su -ė galūne.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai Seime siekia, kad Lietuvos piliečių pavardės galėtų būti rašomos lotyniško pagrindo rašmenimis.
Nuo gegužės 1 dienos Lietuvoje įsigaliojo sausio mėnesį priimtos pataisos, leidžiančios Lietuvos Respublikos piliečiams savo vardus ir pavardes asmens dokumentuose vietoje valstybinės kalbos rašyti kita pasirinkta kalba lotyniško pagrindo rašmenimis. Jau po pataisų priėmimo visuomenės apklausų ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta visuomenės apklausa parodė, kad naujajai tvarkai pritarė vos ketvirtis apklausų šalies piliečių.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen tikisi, kad antradienį Seimas, priimdamas Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo projektą, žengs svarbų žingsnį, link kurio ėjo ne vienos kadencijos Seimas.
Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska penktadienį pasirašė įsakymą, kuris leis translyčiams asmenims pasikeisti asmenvardžius. Seimo narė Agnė Širinskienė mano, kad E. Dobrovolska tokiu įsakymu peržengė ribas, praneša LNK.
Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska penktadienį pasirašė įsakymą, kuris leis translyčiams asmenims pasikeisti asmenvardžius. Toks žingsnis vilniečiui Andre, kaip pats sako, buvo didesnė šventė nei Naujieji metai, praneša LNK.