Rusai Sibire ėmė naikinti monumentus ir kryžius, skirtus lietuvių tremtiniams. Dėl to Užsienio reikalų ministerija pasiaiškinti išsikvietė laikinąjį Rusijos ambasados patikėtinį ir įteikė jam notą, teigiama LNK reportaže.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su projekto „Misija Sibiras“ atstovais ir padėkojo už prasmingą darbą puoselėjant šią iniciatyvą, sakoma Vyriausybės pranešime.
„Misija Sibiras“ skelbia apie projekto veiklų stabdymą ir praneša, kad projekto veiklos finalas numatomas birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Būtent šią dieną, prieš 15 metų, išvyko pirmoji „Misija Sibiras“ ekspedicija, todėl projekto užbaigimui pasirinkta ši simbolinė diena, kuri įprastai pažymima jau tradicija tapusia akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.
Kovo 13 d. 17.30 val. Klaipėdos pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) turėjęs vykti susitikimas su „Misija Sibirasʼ19“ dalyviais, kurie turėjo papasakoti apie ekspediciją ir joje patirtus iššūkius, atšaukiamas.
Artėjant Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, penktadienį kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko ir projekto „Misija Sibiras“ vadovės Aistės Eidukaitytės susitikime aptartos tolesnės projekto perspektyvos bendradarbiaujant su Kultūros ministerija.
Daugiau nei mėnesį socialiniame tinkle „Twitter“ skleidžiama melaginga bei nesantaiką kurstanti informacija, prisidengiant projekto „Misija Sibiras“ vardu.
Kultūros ministerijoje viešėjo devyni šiųmetės ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai, kurie su ministerijos bendruomene dalijosi šviežiausiais įspūdžiais ir įsimintiniausiomis istorijomis iš Kazachstano.
Savaitgalį iš Kazachstano į Lietuvą grįžusius ekspedicijos „Misija Sibiras“ narius priėmęs prezidentas Gitanas Nausėda dėkojo jiems už įvykdytą misiją ir pasišventimą.