Stilingi įvaizdžiai – iš antrųjų rankų aprangos

  • Teksto dydis:

Drabužių dizainerė L. Larionova ir vizažistas A. Juodiškis sukūrė tris skirtingus šventinius įvaizdžius, kuriuos neseniai atidarytame žiedinės mados centre „Looptex“ Vilniuje pristatė modelis Adriana. Įvairioms šventinėms progoms pritaikomi įvaizdžiai buvo sukurti naudojant ne naujus, o bent kartą jau nešiotus drabužius iš antrųjų rankų. Taip buvo siekiama priminti tvarios mados principą, kad jau apsivilkta suknelė ar kostiumas tikrai gali džiuginti dar ne vieną kartą.

Šilko lengvumas ir prabanga

Dizainerė L. Larionova sako, kad ieškodama derinių šventiniams įvaizdžiams, drabužių iš antrųjų rankų asortimente ji iš karto atkreipė dėmesį į įspūdingą kreminės spalvos šilko sijoną ir palaidinę su petnešėlėmis. Abu drabužiai buvo labai aukštos kokybės.

Priderinus aksesuarus: auksu žėrinčius auskarus, aukštakulnius ir subtilų, natūralumu dvelkiantį makiažą, buvo sukurtas itin lengvas ir švelnus, bet kartu ir prabangus vakarinės aprangos įvaizdis.

„Sukūrėme labai vientisą, neperkrautą, šilko lengvumo įvaizdį, įkvėptą ampyro (ang. Empire) stiliaus. Norėjosi išryškinti natūralų švelnumą, kurį suteikia šilkas. Toks įvaizdis puikiai tinka iškilmingai progai ištaigingoje vietoje – pokyliui, naujametei vakarienei, vestuvėms“, – sako dizainerė L. Larionova.

Įdomu, kad šiam įvaizdžiui panaudotas sijonas buvo siūtas pagal individualų užsakymą Lietuvoje būtent vestuvėms, o po vestuvių šventės atneštas parduoti iš antrųjų rankų.

„Šiam sijonui pasiūti panaudota net 25 m natūralaus šilko. Tad, vienai progai praėjus, toks puikus drabužis tikrai neturėtų likti dulkėti spintoje. Būtų dar liūdniau, jei toks gaminys būtų sudegintas, kaip ir daugybė kitų nebereikalingų drabužių. Dedame visas pastangas, kad tokios puošmenos turėtų galimybę džiuginti dar ir antrą, trečią ar ketvirtą kartą“, – sako žiedinės mados sprendimų platformos „Looptex“ įkūrėja ir vadovė Viktorija Nausėdė.

Pirmasis: plevenantį ir prabangų įvaizdį įkvėpė antrųjų rankų parduotuvėje rastas sijonas, kuriam pasiūti panaudota net 25 m natūralaus šilko. / Pranešimo rengėjų nuotr.

Kai norisi būti pastebėtai

Pirmasis įvaizdis buvo dedikuotas labiau išskirtinei progai, o kurdama antrąjį įvaizdį iš nešiotų drabužių, dizainerė L. Larionova ieškojo daugiau universalumo.

Pagrindiniu šio šventinio įvaizdžio akcentu tapo ryškiai geltona „Asos“ suknelė su žaismingais kutais, o įspūdį dar labiau sustiprino kiek ryškesnis makiažas. Beje, šiam įvaizdžiui sukurti panaudotos aprangos kaina nesiekė 30 eurų.

„Tai pavyzdys, kaip kuriant šventinį įvaizdį panaudojama ryški spalva. Pažaidėme su detalėmis, priderinome masyvius auskarus ir ryškiai mėlynus aukštakulnius, ir štai dar vienas įspūdingas įvaizdis, puikiai tinkantis iš esmės bet kokiai šventinei progai ar vakarėliui. Šis įvaizdis man dvelkia Sicilijos karščiu, jis seksualus, tačiau ne vulgarus, minimalistinis, bet kartu rafinuotas“, – pristatydama dar vieną išskirtinį įvaizdį kalbėjo dizainerė.

Pavyzdys: kurdama šventinius įvazidžius iš dėvėtų drabužių dizainerė L. Larionova siekė priminti tvarios mados principus ir įrodyti, kad drabužis gali džiuginti ne vieną kartą. / Pranešimo rengėjų nuotr.

Abejingų nepaliekantis black tie

Kurdama šventinius įvaizdžius dizainerė L. Larionova atsižvelgė ir į tai, kad žiemos švenčių laikotarpiu kvietimuose į renginius gana dažnai būna nurodytas ir įpareigojantis vakarinės aprangos kodas, kitaip tariant, black tie.

Pagrindiniu šio įvaizdžio akcentu tapo klasikinis juodas švarkas ir žėrintis kaklo vėrinys. Beveik nenešiotas, lyg naujas, puikios kokybės švarkas taip pat buvo atneštas parduoti iš antrųjų rankų.

Prie juodo švarko dizainerė priderino juodas apačioje parauktas satino kelnes. „Tai moderni klasika. Dieną taip apsirengus galima eiti į darbą, o vakare tereikia priderinti aksesuarus, paryškinti makiažą, apsiauti aukštakulnius ir jau esi pasiruošusi vakarėliui – net nereikia grįžti persirengti.

Prie šio švarko gali būti naudojama ir palaidinė su petnešėlėmis, šilko marškiniai, suknelė. Vietoje vėrinio puikiai tiktų ir auskarai, segė, šilkinė ar organzos skarelė, kaspinas. Beje, kaspinai vėl grįžo į madą. Pažaidus su aksesuarais, šio įvaizdžio variantų gali būti daugybė“, – tvirtina dizainerė L. Larionova.

Antrasis: šio šventinio įvaizdžio akcentu tapo ryškiai geltona „Asos“ suknelė su žaismingais kutais, o įvaizdžiui sukurti panaudotos aprangos kaina nesiekė 30 eurų. / Pranešimo rengėjų nuotr.

Gero makiažo taisyklės

Vizažo meistras A. Juodiškis pabrėžia, kad tinkamas makiažas šventinį įvaizdį gali pakeisti iš esmės. Jis priminė kelias svarbias gero makiažo taisykles.

„Visų pirma makiažas turi paryškinti žmogaus natūralų grožį ir bruožus. Makiažas turi būti lengvas, o ne kaukė. Vientiso tono, sunkus daugiasluoksnis makiažas jau nemadingas“, – pažymi vizažistas.

Pasak A. Juodiškio, pasauliniuose madų žurnaluose vis dažniau galima pamatyti modelius be jokio makiažo.

„Vėl madingas natūralus grožis arba minimalistinis makiažas: graži švytinti oda, paryškinti bruožai, šiek tiek skaistalų, šešėlių. Labai svarbu prižiūrėti odą, tuomet ir makiažo priemonių daug nereikės. Svarbiausia – atsisakyti tų baisių, didelių, tarsi mirusių antakių, kurie atrodo kaip iš medžio išdrožti ir visų vienodi. Kitur tokių antakių banga jau praėjo, bet pas mus vis dar laikosi“, – pastebi A. Juodiškis.

Vienas europietis savo spintoje vidutiniškai turi po 175 drabužių vienetus ir kasmet įsigyja dar po 42 naujus drabužius.

Vieną pakabink, kitą – nukabink

Pasak žiedinės mados sprendimų platformos „Looptex“ vadovės V. Nausėdės, vienas europietis savo spintoje vidutiniškai turi po 175 drabužių vienetus ir kasmet įsigyja dar po 42 naujus drabužius. Daugelio lietuvių spintos perpildytos, o nemaža dalis drabužių vilkimi vos vieną ar kelis kartus. Ypač tai būdinga proginei aprangai.

„Dažniausiai tvarkantis spintą atsisakoma būtent tų vos kartą dėvėtų suknelių. Mes kviečiame prisiminti atsakingos mados principus ir, įsigijus vieną naują daiktą, kitą, jau nebenaudojamą, iš savo spintos nukabinti ir atnešti mums. Kaip parodė ir šie dizainerės sukurti įvaizdžiai, kokybiški drabužiai gali gyventi vėl ir vėl, todėl ieškome būdų, kaip šiuos daiktus patogiai sugrąžinti naudoti į antrąsias rankas. Kartu norime griauti mitus apie dėvėtą madą. Tokia mada taip pat gali būti kokybiška ir estetiška“, – teigia V. Nausėdė.

Trečiasis: sukurti šį modernios klasikos įvaizdį paakino parduoti iš antrųjų rankų atnešti daiktai – juodas švarkas ir žėrintis kaklo vėrinys. / Pranešimo rengėjų nuotr.

Niekas neprapuola

„Looptex“ platformoje galima tiek įsigyti kokybiškų drabužių, avalynės ir aksesuarų iš antrųjų rankų, tiek juos parduoti. Nebereikalingus, tačiau dar geros kokybės drabužius tereikia atnešti tvarkingus ir išvalytus, o kitkuo pasirūpinama: atneštas parduoti daiktas nufotografuojamas, įvertinama ir su savininku suderinama kaina, o tada jis pateikiamas parduoti fizinėje parduotuvėje ir internetu.

Beje, skirtingai nei kitose drabužių iš antrųjų rankų platformose, internetu įsigytą netikusį drabužį ar avalynę galima grąžinti.

Tekstilės gaminiai, jau nebetinkami naudoti, priimami kilogramais. Už juos atsiskaitoma „Looptex“ eurais, kurie gali būti panaudoti kitiems drabužiams iš antrųjų rankų įsigyti. Visa surinkta dėvėta apranga ir tekstilė išrūšiuojama. Tinkami dėvėti drabužiai paruošiami parduoti, dalis jų perduodama paramos organizacijoms. Maždaug penktadalis jau nebetinkamos dėvėti tekstilės panaudojama šluostėms gaminti, taip pat ieškoma kitų būdų tekstilės atliekoms inovatyviai perdirbti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių